• Menu
  • Search
  • £0.00
  • Beef
  • Casserole Cuts(34)
Picture of Best Braising Steak
Best Braising Steak
£14.90/Kg
£4.47

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Best Stewing Steak
Best Stewing Steak
£14.00/Kg
£4.20

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Braising Steak
Braising Steak
£25.50/Kg
£12.75

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle


Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Featherblade Steak
Featherblade Steak
£25.50/Kg
£12.75

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle


Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Featherblade Steak
Featherblade Steak
750g (apx.)
£19.95/Kg
£15.50
£14.96

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle


Free Range, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Casserole Steak
Beef Casserole Steak
£14.00/Kg
£4.20

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Casserole Steak
Beef Casserole Steak
£14.00/Kg
£4.20

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Frozen, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Shin on the bone
Beef Shin on the bone
500g (apx.)
£13.50/Kg
£6.75

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Shin on the bone
Beef Shin on the bone
500g (apx.)
£13.50/Kg
£6.75

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


Free Range, Frozen

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Red Poll Heritage Shin of Beef
Red Poll Heritage Shin of Beef
300g (apx.)
£16.17/Kg
£4.85

From Angelika Hauses, of Red Poll Camcattle, Grantchester Meadow, Cambridge.


Grass Fed, Rare Breed, Pasture for Life

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Shin of Beef
Shin of Beef
£14.50/Kg
£4.35

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Shin of Beef
Shin of Beef
500g (apx.)
£14.50/Kg
£7.25

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Frozen, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Shin of Beef
Shin of Beef
500g (apx.)
£25.50/Kg
£12.75

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle


Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Steak & Kidney
Steak & Kidney
500g (apx.)
£14.50/Kg
£7.25

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Brisket
Beef Brisket
£17.30/Kg
£8.65

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef

 


Free Range, Frozen, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Brisket
Beef Brisket
£17.30/Kg
£8.65

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef

 


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Chuck, slow roast
Beef Chuck, slow roast
£15.50/Kg
£15.50

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


Aberdeen Angus Beef

 

 


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Fillet Steak
Beef Fillet Steak
400g x 2 (apx.)
£94.88/Kg
£37.95

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle

 

 


Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Shin On The Bone
Beef Shin On The Bone
300g (apx.)
£20.00/Kg
£6.00

From Angelika Hauses, of Red Poll Camcattle, Grantchester Meadow, Cambridge.


 

From Red Poll Heritage Cattle


Frozen, Grass Fed, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Shin On The Bone
Beef Shin On The Bone
300g (apx.)
£20.00/Kg
£6.00

From Angelika Hauses, of Red Poll Camcattle, Grantchester Meadow, Cambridge.


 

From Red Poll Heritage Cattle


Grass Fed, Rare Breed, Pasture for Life

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Short Ribs, Pair
Beef Short Ribs, Pair
£15.96/Kg
£7.98

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Frozen, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Short Ribs, Pair
Beef Short Ribs, Pair
£15.96/Kg
£7.98

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Chuck Steak
Chuck Steak
£25.50/Kg
£12.75

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle

 

 


Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Marinated Beef Brisket
Marinated Beef Brisket
£18.60/Kg
£18.60

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


Aberdeen Angus Beef

Marinade includes brown sugar, paprika, chilli, garlic, black pepper, salt and fennel seed


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Rolled Beef Brisket
Rolled Beef Brisket
£21.72/Kg
£32.58

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle

 

 


Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Rolled Beef Brisket,
Rolled Beef Brisket,
£25.25/Kg
£25.25

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle

 

 


Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Stewing Steak
Stewing Steak
£25.50/Kg
£12.75

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

From 5 Year Old Sheltland Cattle

 

 


Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Heart
Beef Heart
£7.00

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


Aberdeen Angus beef Heart


Biodynamic, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Heart (1/4)
Beef Heart (1/4)
£4.00

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Kidney
Beef Kidney
300g (apx.)
£14.80/Kg
£4.44

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Liver
Beef Liver
500g (apx.)
£10.80/Kg
£5.40

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Beef Tongue
Beef Tongue
500g (apx.)
£14.00/Kg
£7.00

From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


 

Aberdeen Angus Beef


Biodynamic, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Oxtail, Jointed
Oxtail, Jointed
1Kg (apx.)
£14.80/Kg
£14.80

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Frozen, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Picture of Oxtail, Jointed
Oxtail, Jointed
1Kg (apx.)
£14.80/Kg
£14.80

From The Kimbers Family Farm, Wincanton, Somerset.


 

Aberdeen Angus Beef


Free Range, Grass Fed

Remove1AddAdd To Basket
Login / Register
Login
LoginForgot PasswordNot a customer? Register
  • Mobile Home
  • Desktop Site

  • Your Favourites
  • Refer a Friend (£20 each)
  • New & Seasonal
  • Boxes
  • Organic Food
  • Garden
  • Dumplings
  • Saturday Market
  • Fruit & Veg
  • Meat
  • Recipe Bags
  • Fish & Shellfish
  • Dairy & Eggs
  • Bakery
  • Chilled Food
  • Pantry
  • BBQ & Picnics
  • Fermentation
  • Ice Cream
  • Christmas

  • Trustpilot reviews