• Organic
    (40)
  • Vegetarian
    (4)
  • Vegan
    (11)
  • Dairy free
    (3)
  • Biodynamic
    (3)
  • Frozen
    (2)
  • Rare Breed
    (2)

Organic BBQ & Picnics

  • Picture of Dijon Mustard
    200g
    £3.40
    Qty.

    From Suma Wholefoods Cooperative, Lacy Way,Elland, Yorkshire.


    Organic, Vegan

  • Picture of Extra Virgin Olive Oil
    500 ml
    £10.25
    Qty.

    From Suma Wholefoods Cooperative, Lacy Way,Elland, Yorkshire.


    Organic, Vegan

  • Picture of Sesame Oil (500ml)
    £8.39
    Qty.

    From Clearspring, Acton Park Estate, London.


    This non-toasted sesame oil is a general-purpose oil that can be used for cooking and in salads.


    Organic, Vegan, Dairy free

  • Picture of Smoked Sriracha Hot Sauce
    150g
    £4.70
    Qty.

    From Glyn & Pat of Eaten Alive Raw Fermented Foods, East London


    Organic, Vegan, Dairy free

  • Picture of Sunflower Oil
    500 ml
    £4.75
    Qty.

    From Hellenic Foods, Wigan.


    Organic, Vegan

  • Picture of Sweet Chilli Sauce  (250ml)
    £3.55
    Qty.

    From Biona Organics, Kingston Upon Thames, Surrey.


    Organic, Vegan, Dairy free

  • Picture of Halloumi Cheese
    (apx.) 150g
    £4.55
    Qty.

    From Sarah & Mark Hardy of Tremains Farm, Horsted Keynes, West Sussex


    Organic, Vegetarian

  • Picture of Beef Mince
    (apx.) 500g
    £18.58/Kg
    £9.29
    Qty.
    Available from Thursday 08 Oct

    From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


     

    From 5 Year Old Sheltland Cattle


    Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

  • Picture of Sirloin Steak x 2
    (apx.) 650g
    £56.85/Kg
    £36.95
    Qty.
    Available from Thursday 08 Oct

    From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


     

    From 5 Year Old Sheltland Cattle


    Organic, Biodynamic, Frozen, Rare Breed

  • Picture of Autumn Spinach
    (apx.) 250g
    £2.39
    £2.29
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Baby Radicchio
    (apx.) 175g
    £1.69
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Black Radishes
    300g
    500g
    1Kg
    £1.99
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


     

     


    Organic

  • Picture of Cherry Bell Radishes (Bunch)
    £2.29
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of French Breakfast Radishes
    Bunch
    £2.29
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Green Batavia Lettuce
    £2.49
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Kestrel Potatoes
    Select :
    £1.39
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Little Gem Lettuce
    (apx.) 300g
    £2.39
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Mixed Autumn Salad
    100g
    200g
    £2.59
    £2.20
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Organic Arreton Vine Tomatoes
    300g
    500g
    £2.34
    Qty.

    From Paul, Wight Salad Nursery, Isle of Wight.


    Organic

  • Picture of Organic Baby Plum Tomatoes
    250g
    500g
    £2.89
    Qty.

    From Paul, Wight Salad Nursery, Isle of Wight.


    Organic

  • Picture of Organic Cherry Vine Tomatoes
    250g
    400g
    £3.32
    Qty.

    From Paul, Wight Salad Nursery, Isle of Wight.


    Organic

  • Picture of Organic Cocktail Vine Tomatoes
    300g
    500g
    £3.23
    Qty.

    From Paul, Wight Salad Nursery, Isle of Wight.


    Organic

  • Picture of Organic Mixed Heritage Tomatoes
    (apx.) 400g
    £11.98/Kg
    £4.79
    Qty.

    From Paul, Wight Salad Nursery, Isle of Wight.


    Organic

  • Picture of Red Alouette Potatoes
    500g
    1Kg
    3Kg
    £1.39
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Deep red skin, firm texture, ideal for roasting or wedges.


    Organic

  • Picture of Red Batavia Lettuce
    £2.49
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.



    Organic

  • Picture of Red Oak Leaf Lettuce
    £2.59
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Salad Tomatoes
    300g
    500g
    £1.80
    Qty.

    From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


    Organic, Biodynamic

  • Picture of Super Nova Salad Potatoes
    500g
    1Kg
    £1.39
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Vitanoire Potatoes
    500g
    1Kg
    £1.69
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Watermelon Radishes
    300g
    500g
    £1.99
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of White Garlic Bulb
    (apx.) 35g
    £0.69
    Qty.

    The Garlic Farm, Mersley Farm Isle of Wight.


    Organic

  • Picture of White Garlic Net
    500g
    £4.95
    Qty.

    The Garlic Farm, Mersley Farm Isle of Wight.


    Organic

  • Picture of Black Bean Rayu
    240g
    £5.65
    Qty.

    From White Mausu, Dublin, Ireland.


    Organic, Vegan

  • Picture of Indonesian Satay Curry Paste
    180g
    £3.95
    Qty.

    From Geo Organics, Shrewbury, Shropshire.


    Organic, Vegan

  • Picture of Peanut Rayu
    240g
    £5.65
    Qty.

    From White Mausu, Dublin, Ireland.


    Organic, Vegan

  • Picture of Smoked Sriracha Hot Sauce
    150g
    £4.70
    Qty.

    From Glyn & Pat of Eaten Alive Raw Fermented Foods, East London


    Organic, Vegan, Dairy free

  • Picture of Sweet Chilli Sauce  (250ml)
    £3.55
    Qty.

    From Biona Organics, Kingston Upon Thames, Surrey.


    Organic, Vegan, Dairy free

  • Picture of Extra Virgin Olive Oil
    500 ml
    £10.25
    Qty.

    From Suma Wholefoods Cooperative, Lacy Way,Elland, Yorkshire.


    Organic, Vegan

  • Picture of Sesame Oil (500ml)
    £8.39
    Qty.

    From Clearspring, Acton Park Estate, London.


    This non-toasted sesame oil is a general-purpose oil that can be used for cooking and in salads.


    Organic, Vegan, Dairy free

  • Picture of Sunflower Oil
    500 ml
    £4.75
    Qty.

    From Hellenic Foods, Wigan.


    Organic, Vegan