• Organic
    (32)
  • Vegan
    (2)
  • Biodynamic
    (1)

Organic Christmas Veg

  • Picture of Beetroot, bunched no tops
    (apx.) 500g
    £2.39
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Blue Squash
    1Kg
    1.5Kg
    £3.35/Kg
    £3.35
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Butternut Squash
    (apx.)
    500g
    650g
    £1.79
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Carrots, Washed
    500g
    1Kg
    £1.29
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Chioggia Beetroot, bunched no tops
    500g
    £2.39
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of French Breakfast Radishes
    Bunch
    £2.29
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Gem Rolet Squash
    (apx.)
    500g
    1Kg
    £3.50/Kg
    £1.75
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Golden Beetroot, Loose
    500g
    1Kg
    £1.75
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Kobacha Squash
    (apx.) 1Kg
    £3.25/Kg
    £3.25
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Large Butternut Squash
    1.6Kg
    £4.00/Kg
    £6.40
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Large Crown Prince Squash
    1.8Kg
    £3.31/Kg
    £5.95
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Little Gem Lettuce
    (apx.) 300g
    £2.39
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Medium Crown Prince Squash
    1.25Kg
    £3.32/Kg
    £4.15
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Mixed Autumn Salad
    100g
    200g
    £2.59
    £2.20
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Pumpkin
    (apx.)
    1Kg
    1.5Kg
    2Kg
    £2.25/Kg
    £2.25
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Red Kuri Squash
    (apx.) 800g
    £3.56/Kg
    £2.85
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Red Onions
    500g
    1Kg
    £2.00
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Spaghetti Squash
    (apx.) 1Kg
    £3.30/Kg
    £3.30
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Autumn Spinach
    (apx.) 250g
    £2.39
    £2.29
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Black Futsu Squash
    800g
    £3.50/Kg
    £2.80
    Qty.

    From Martin & Sarah, Ripple Farm Organics, Crundale, Kent.


    Organic, Vegan

  • Picture of Carrots, bunched
    500g
    £1.99
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Cavolo Nero Kale
    (apx.) 300g
    £2.39
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Cavolonero Kale
    (apx.) 200g
    £2.39
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Charlotte Salad Potatoes
    500g
    1Kg
    £1.39
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Classic waxy salad potato, buttery and sweet.


    Organic

  • Picture of Delicata Squash
    500g
    £4.20/Kg
    £2.10
    Qty.

    From Martin & Sarah, Ripple Farm Organics, Crundale, Kent.


     

    Also known as the 'sweet potato squash'. Has a taste somewhere between sweet potatoes and butternut squash.


    Organic, Vegan

  • Picture of Parsnips, washed
    Select :
    £0.81
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Pink & Green Kale
    (apx.) 300g
    £2.69
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Rainbow Carrots (washed)
    500g
    £1.39
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Rainbow Chard
    (min.)
    200g
    400g
    £2.39
    Qty.

    From Andy Ward, Nash Nursery, Ash, Kent.


    Organic

  • Picture of Salsify, bunched
    500g
    £2.89
    Qty.

    From James Foskett Farms, Woodbridge, Suffolk.


    Organic

  • Picture of Seasonal Mixed Kale
    300g
    £2.39
    Qty.

    From Matt Robinson, Forty Hall Market Garden, Enfield, London.


    Organic

  • Picture of Spinach Erbette
    (apx.) 200g
    £2.29
    Qty.

    From Lauriston Community Farm, Goldhanger, Essex.


    Organic, Biodynamic